O nasNasz ZespółCennikKontakt

Gabinet Terapii i Rozwoju Dziecka „TOSIA”

to miejsce kompleksowego wsparcia dziecka i jego rodziny.

Staramy się stworzyć warunki, dzięki którym dzieci będą miały możliwość wszechstronnego rozwoju umysłowego, społecznego i emocjonalnego. Gabinet „TOSIA” to miejsce przyjazne dziecku. Zajęcia przeprowadzane są w komfortowych warunkach z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu terapeutycznego i odpowiednich pomocy edukacyjnych. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza u dzieci, które mają trudności szkolne lub zaburzenia rozwojowe utrudniające poprawne relacje z rówieśnikami. W trosce o efektywność oddziaływań zajęcia mają najczęściej formę pracy indywidualnej. Staramy się dostosowywać ćwiczenia do indywidualnego dojrzewania każdego dziecka. Terapia i zajęcia prowadzone są w sposób sprawiający dziecku przyjemność i możliwość osiągania sukcesu. Gabinet zapewnia wysoko wykwalifikowaną kadrę, wykorzystującą w swoich działaniach profesjonalne metody pracy oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne i specjalistyczny sprzęt terapeutyczny.

Wiemy, że w terapii dziecka istotną rolę odgrywają rodzice. To właśnie rodzice jako pierwsi obserwują rozwój dziecka od najmłodszych lat. Zadaniem specjalistów jest tak wspomagać dziecko, aby jego rozwój stał się harmonijny. W tym celu, terapeuta prowadzący dziecko monitoruje cały proces terapeutyczny oraz współpracuje z rodzicami dziecka. Po każdych zajęciach terapeuta omawia z rodzicem postępy dziecka oraz pomaga współtworzyć domowy program ćwiczeń.

Organizujemy warsztaty, podczas których rodzice mogą dowiedzieć się więcej o zaburzeniach oraz o sposobach radzenia sobie z nimi na co dzień.

© 2012 maxprint.pl